Rwanda Huye Hills Simbi – Kawa Speciality

Tego produktu nie ma na stanie i jest niedostępny.

 • Zamów przed 13:00, odbierz następnego dnia
 • Darmowa wysyłka od 149zł
 • Ocena klientów 4.9/5
 • Kawę wypalimy specjalnie dla Ciebie*
 • Jesteśmy członkiem Specialty Coffee Association
 • Posiadamy własną Palarnię oraz Pijalnię Kawy
  we Wrocławiu i Trzebnicy

* jeśli braknie nam na magazynie

Nuty smakowe 

Nuta smakowa

Kawa Speciality ze stacji myjącej Simbi położonej w dystrykcie Huye Hills na południu Rwandy. Stacja zostałą założona przez Abdula Rudahunga zainspirowanego przez swoją babcię i jej wielką pasję do kawy. Dziś stacja zrzesza ponad 1800 niewielkich plantacji. Każda z nich uprawia odmianę Arabica Bourbon, znaną z bogactwa smaku i aromatu. Każdego roku do stacji trafiają jedynie najlepsze zbiory. Wiśnie są sortowane ręcznie i suszone na słońcu na specjalnych stołach.

Nuty smakowe: truskawka, wanilia

Odmiany
Bourbon
Wysokość
1700 - 2200m n.p.m.
Region
Huye Hills
Obróbka
Natural

Kawa ziarnista – 5 najważniejszych faktów

 • rośnie na wysokości do 1700 - 2200m n.p.m.
 • obróbka Natural
 • pochodzi z regionu Huye Hills
 • nuty smakowe: truskawka, wanilia
 • Stacja zajęła wysokie 9 miejsce w Rwanda Cup of Excellence
  Pełna nazwa

  El Gato Specialty Coffee Kawa ziarnista Rwanda Huye Hills Simbi

  Kraj

  Rwanda

  Punktacja SCA

  86

  Region

  Huye Hills

  Rodzaj kawy

  Arabica

  Odmiana

  Bourbon

  Obróbka

  Natural

  Stopień palenia ziaren

  jasno palona

  Opakowanie

  250g – z wentylem i struną

  Wysokość upraw

  1700 – 2200m n.p.m.

  Informacja 1 Tytuł

  Kawa z Rwandy

  Informacja 2 Tytuł

  Pasja i miłość do kawy

  Informacja 3 Tytuł

  Cup of Excellence

  Nuty Smakowe 1 Obraz

  67060

  Nuty Smakowe 2 Obraz

  67061

  Nuty Smakowe 3 Obraz

  65138

  Nuty smakowe

  truskawka, wanilia

  Informacja 1 Tekst

  <span class="fancy-underline">Rwanda</span> słynie z najlepszych na świecie upraw kawy, a kawa z Simbi Washing Station to jeden z najlepszych przykładów. Ta wyjątkowa kawa pochodzi z plantacji położonych na południu Rwandy, w dystrykcie Huye Hills.

  Informacja 2 Tekst

  Stacja myjąca kawy Simbi znajduje się w dystrykcie Huye Hills w południowej prowincji Rwandy. To właśnie pasja jego babci do uprawy i palenia kawy<span class="fancy-underline"> zainspirowała</span> założyciela, Abdula Rudahungę, do wejścia w branżę kawową i utworzenia tej stacji myjącej kawy. Dzisiaj młyn skupia ponad 1800 małych plantatorów kawy, którzy wraz z nami tworzą niezapomniany smak kawy Simbi. <span class="fancy-underline">Nasza kawa </span>to nie tylko rewelacyjny smak, ale także historia i tradycja Rwandy, której możesz spróbować w każdej filiżance. Wybierz naszą kawę i poczuj się jak w sercu Rwandy!

  Informacja 3 Tekst

  Założona w 2013 roku, stacja myjąca kawy od samego początku osiągała znakomite wyniki, zajmując 9. miejsce w konkursie Rwanda <span class="fancy-underline">Cup of Excellence</span> w pierwszym roku działalności. Od tamtej pory zawsze skupia się na produkcji kawy najwyższej jakości, co przyczyniło się do wielokrotnego zdobycia wysokich miejsc w konkursie – coś, co odzwierciedla ogromne zaangażowanie i pracowitość plantatorów. Wybierając kawę z tej stacji myjącej, masz pewność, że otrzymujesz kawę o niezwykłym smaku i aromacie, a jednocześnie wspierasz rozwój lokalnej społeczności Rwandy.

  Informacja 1 Obraz

  67063

  Informacja 2 Obraz

  65589

  Informacja 3 Obraz

  67062

  Ciekawa informacja - jedna linia

  Stacja zajęła wysokie 9 miejsce w Rwanda Cup of Excellence

  Kawa z Rwandy

  Rwanda słynie z najlepszych na świecie upraw kawy, a kawa z Simbi Washing Station to jeden z najlepszych przykładów. Ta wyjątkowa kawa pochodzi z plantacji położonych na południu Rwandy, w dystrykcie Huye Hills.

   

  Pasja i miłość do kawy

  Stacja myjąca kawy Simbi znajduje się w dystrykcie Huye Hills w południowej prowincji Rwandy. To właśnie pasja jego babci do uprawy i palenia kawy zainspirowała założyciela, Abdula Rudahungę, do wejścia w branżę kawową i utworzenia tej stacji myjącej kawy. Dzisiaj młyn skupia ponad 1800 małych plantatorów kawy, którzy wraz z nami tworzą niezapomniany smak kawy Simbi. Nasza kawa to nie tylko rewelacyjny smak, ale także historia i tradycja Rwandy, której możesz spróbować w każdej filiżance. Wybierz naszą kawę i poczuj się jak w sercu Rwandy!

  Cup of Excellence

  Założona w 2013 roku, stacja myjąca kawy od samego początku osiągała znakomite wyniki, zajmując 9. miejsce w konkursie Rwanda Cup of Excellence w pierwszym roku działalności. Od tamtej pory zawsze skupia się na produkcji kawy najwyższej jakości, co przyczyniło się do wielokrotnego zdobycia wysokich miejsc w konkursie - coś, co odzwierciedla ogromne zaangażowanie i pracowitość plantatorów. Wybierając kawę z tej stacji myjącej, masz pewność, że otrzymujesz kawę o niezwykłym smaku i aromacie, a jednocześnie wspierasz rozwój lokalnej społeczności Rwandy.

   

  Łączymy wiedzę z pasją

  Zaufało nam już setki klientów. Nasza przygoda z kawą rozpoczęła się od pierwszego cuppingu w Kostaryce w 2015 roku i trwa do dziś...

  Dbamy o detale

  Pakowanie Twojego zamówienia jest dla nas równie ważne jak jego zawartość. Zwracamy uwagę nawet na najmniejsze szczegóły.

  Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Zakładamy, że akceptujesz naszą politykę prywatności podczas korzystania z naszej strony internetowej.