EL GATO - logo palarnia kawy

2015
Pierwszy cupping w Kostaryce

Kostaryka - tutaj się wszystko zaczęło... W roku 2015, kilka lat przed otwarciem naszej rzemieślniczej palarni kawy El Gato Coffee Roasters zbieraliśmy nasze pierwsze cuppingowe doświadczenia na plantacji kawy w Kostaryce. To właśnie tam po raz pierwszy zerwaliśmy pierwszą wiśnie kawowca.

2017
Kolumbijska kawa

Na plantacje kawy w Kolumbii trafiamy 2 lata później. Doskonały aromat kawy i cafe tinto z Kartageny na długo pozostaną w naszej pamięci.

2018
Decyzje są po to aby je podejmować
Melbourne prawdziwa uczta dla każdego kawosza

W Melbourne, prawdziwej kawowej stolicy Australii podejmujemy decyzję o powstaniu El Gato Coffee Roasters.

Plantacje kawy w Tajlandii

Daleko na północy Tajlandii, docieramy do lokalnych plantatorów kawy. Wśród naturalnie suszonych ziaren  kawy na patio oraz poboczach dróg, docieramy do przytulnej małej palarni kawy. Pijąc małą czarną w pięknych okolicznościach przyrody, powoli dostarczamy sobie więcej i więcej kawowych przeżyć i wiedzy, która już niebawem okaże się bardzo pomocna.

Kawa ze skarpety w Laosie
Poranna kawa w Laosie

Podczas podróży po Laosie, w stolicy Vientiane, zaspokajaliśmy swoje potrzeby kofeinowe, kosztując kawę ze skarpety u lokalnych sprzedawców.

Spotkanie z kawowym mistrzem w Phnom Penh
Kosztujemy mrożonej kawy z Kambodży u samego Pana Bunnareth

Podróżując staraliśmy się spotykać z ludźmi, dla których kawa zajmuje wyjątkowe miejsce w ich życiu. Taką osobą jest właśnie Pan Bunnareth, który od kilkudziesięciu lat, w tym samym miejscu na targu w stolicy Kambodży serwuje niespotykanie dobrą kawę mrożoną.

Prawdziwa kawa po wietnamsku
Poranna kawa w hotelu w Wietnamie - 2018

Kawa po wietnamsku, to zupełnie inne doznanie kawowe. Dla części osób za słodka, dla części osób w sam raz. My wizytując jeden z hoteli na południu Wietnamu, mogliśmy na własne oczy, usta i nos przekonać się, czym naprawdę jest kawa dla Wietnamczyków.

Kawa z Luwaka
Kawa Luwak

Czy jest faktycznie taka dobra? Rzecz gustu, na pewno jest bardzo delikatna. Mieliśmy okazję spróbować jej na Bali. Kawa z Luwaka budzi wiele kontrowersji. Jeśli tylko jest taka możliwość warto postarać się, aby była certyfikowana, a Luwaki nie były trzymane zamknięte w klatkach.

Palarnia w Nowym Orleanie
Wizyta w palarnia w USA

Nowy Orlean i kawa. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego? To tam właśnie odwiedziliśmy jedną z lokalnych rzemieślniczych palarni kawy. Niezmiernie miło było nam wymienić doświadczenia i porozmawiać przy przepysznej kawie.

SCA – Specialty Coffee Association

Pod koniec roku 2018 w Trieście we Włoszech dokształcamy się ze sztuki wypalania kawy, a w Warszawie nasze baristyczne umiejętności rozwijamy pod okiem Agnieszki Rojewskiej - Mistrzyni Świata Baristów.

2019
Otwieramy El Gato Coffee Roasters
Otwarcie El Gato Coffee Roasters

W kwietniu 2019 otwieramy El Gato Coffee Roasters.

Opracowujemy kawę Colinas de Trzebnica
Kawa ziarnista Colinas de Trzebnica Gwatemala

Nie zapominamy o naszych korzeniach. Chcąc podkreślić niesamowity charakter Wzgórz Trzebnickich, we współpracy z Burmistrzem Gminy Trzebnica opracowujemy lokalny produkt - kawę Colinas de Trzebnica

Tworzymy kawę Dripca

Jako pierwsi w Polsce opracowujemy, rozpoczynamy produkcję i wprowadzamy na rynek zupełną nowość - kawę w saszetkach Dripca w trzech odsłonach. Kawę mocno paloną z Brazylii, średnio paloną z Gwatemali oraz bezkofeinową z Meksyku.

Wprowadzamy do oferty kawy z segmentu Specialty

Wprowadzamy do naszej oferty kawy z segmentu Specialty. Zależy nam na jak najwyższej jakości naszych produktów, przejrzystym pochodzeniu oraz wsparciu inicjatyw lokalnych w miejscach, gdzie kawa jest zbierana jest z wielkim sercem i trudem.

Dripca Yerbito – yerba mate w saszetkach
Dripca Yerbito yerba mate

Opracowujemy jako pierwsi na świecie wielorazowe saszetki z Yerba Mate - Yerbito.

Polagra Food 2019
Dripca Polagra 2019

Na targach Polagra food w Poznaniu prezentujemy nasze produkty Dripca.

Wspieramy Biegaczy
Dripca - sponsor biegu sylwestrowego

Wspieramy dobre inicjatywy. Rok 2019 kończymy, a 2020 rozpoczynamy jako uczestnicy i sponsorzy Sylwestrowego Biegu w Trzebnicy.

2020
Dripca® – zarejestrowany znak towarowy
Dripca logo

Rejestracja znaku towarowego Dripca®

Kryształowy Orzeł 2020
Kryształowy Orzeł

W 2020 na Międzynarodowych Targach Turystyki zostaliśmy nominowani do nagrody Kryształowy Orzeł 2020.

Palimy kawę na Cyprze
Wypalamy kawę na Cyprze

W lipcu 2020 wyruszyliśmy na Cypr, by tam wspólnie z Paul’s Coffee Roasters wypalić wspólnie ziarna Specialty z m.in. Brazylii oraz Kostaryki.

Owieramy pijalnię kawy w Trzebnicy
Pijalnia kawy El Gato Trzebnica

Zgodnie z planem otwieramy sklep firmowy i pierwszą Pijalnię kawy w Trzebnicy.

Wprowadzamy herbaty El Gato Specialty Tea
Herbaty El Gato Premium Tea

W grudniu 2020 po długich testach, wprowadzamy do oferty herbaty premium marki El Gato Premium Tea.

Przenosimy się i rozbudowujemy palarnię kawy
El Gato Specialty Coffee

Pomimo panującej pandemii stawiamy na rozwój i przenosimy się do nowej lokalizacji i zwiększamy moce produkcyjne.

Wprowadzamy nową linię kawy Speciality – #mycoffebelt
mycoffeebelt kawy Speciality

Wprowadzamy nowy design dla naszych kaw z segmentu Speciality.

2021
Uruchamiamy abonament El Gato Moccamaster za 1zł
Moccamaster

Wprowadzamy zupełnie nowy abonament kawowy El Gato Moccamaster, gdzie każdego miesiąca klienci dostają od nas specjalnie zmielone kawy z całego świata, które mogą użyć w całkowicie nowym ekspresie przelewowym Moccamaster, który dostają od nas za 1zł.

Dołączamy do SCA Specialty Coffee Association
SCA Member

W październiku 2021 dołączamy do SCA Specialty Coffee Association.

Magazyn hifly i nasza historia
hifly

W magazynie HiFly Wroclaw Airport Magazine opisana została historia naszej palarni kawy Speciality.

2022
Jesteśmy firmą rodzinną
Firma Rodzinna

Dziś wielki dzień dla nas. Dołączamy do Fundacji Firm Rodzinnych jak pierwsza firma z Trzebnicy. Od teraz nasze opakowania będziemy oznaczać dodatkowym logo mówiącym o naszej przyleżności do Fundacji.

El Gato Cafe Club
El Gato Cafe Club - punkty

Tworzymy nową aplikację na telefony komórkowe z systemem Android oraz iOS. Wraz z aplikacją tworzymy klub El Gato Cafe Club.

Otwieramy pijalnie kawy we Wrocławaiu
Kawiarnia Pijalnia kawy Speciality we Wrocławiu

W 2022 roku rozszerzyliśmy naszą pasję do kawy o nowy rozdział, otwierając kolejną pijalnię kawy speciality we Wrocławiu. Nasza nowa lokalizacja, położona w samym sercu miasta, otworzyła swoje drzwi dla wszystkich miłośników kawy, oferując im miejsce pełne aromatycznych doznań i kawowej kultury. W naszej ofercie znajdują się różnorodne metody parzenia…
Czytaj więcej

2023
Zmieniamy lokalizację pijalni kawy w Trzebnicy
Kawiarnia Pijalnia kawy Speciality we Trzebnicy

W 2023 roku nasza pijalnia kawy El Gato w Trzebnicy przeszła znaczące zmiany, przenosząc się do sąsiedniego, znacznie większego lokalu. Nowa przestrzeń nie tylko pozwoliła na rozszerzenie naszej oferty, ale także dała nam możliwość wprowadzenia własnych wypieków ciast, które teraz sami przygotowujemy na miejscu. W przestronniejszym lokalu mogliśmy zaoferować naszym…
Czytaj więcej