EL GATO - logo palarnia kawy

Historia El Gato Coffee Roasters

2015

Pierwszy cupping w Kostaryce

Kostaryka – tutaj się wszystko zaczęło… W roku 2015, kilka lat przed otwarciem naszej rzemieślniczej palarni kawy El Gato Coffee Roasters zbieraliśmy nasze pierwsze cuppingowe doświadczenia na plantacji kawy w Kostaryce. To właśnie tam po raz pierwszy zerwaliśmy pierwszą wiśnie kawowca.

2017

Kolumbijska kawa

Na plantacje kawy w Kolumbii trafiamy 2 lata później. Doskonały aromat kawy i cafe tinto z Kartageny na długo pozostaną w naszej pamięci.

2018

Decyzje są po to aby je podejmować

Melbourne prawdziwa uczta dla każdego kawosza

W Melbourne, prawdziwej kawowej stolicy Australii podejmujemy decyzję o powstaniu El Gato Coffee Roasters.

Plantacje kawy w Tajlandii

Daleko na północy Tajlandii, docieramy do lokalnych plantatorów kawy. Wśród naturalnie suszonych ziaren  kawy na patio oraz poboczach dróg, docieramy do przytulnej małej palarni kawy. Pijąc małą czarną w pięknych okolicznościach przyrody, powoli dostarczamy sobie więcej i więcej kawowych przeżyć i wiedzy, która już niebawem okaże się bardzo pomocna.

Kawa ze skarpety w Laosie

Poranna kawa w Laosie

Podczas podróży po Laosie, w stolicy Vientiane, zaspokajaliśmy swoje potrzeby kofeinowe, kosztując kawę ze skarpety u lokalnych sprzedawców.

Spotkanie z kawowym mistrzem w Phnom Penh

Kosztujemy mrożonej kawy z Kambodży u samego Pana Bunnareth

Podróżując staraliśmy się spotykać z ludźmi, dla których kawa zajmuje wyjątkowe miejsce w ich życiu. Taką osobą jest właśnie Pan Bunnareth, który od kilkudziesięciu lat, w tym samym miejscu na targu w stolicy Kambodży serwuje niespotykanie dobrą kawę mrożoną.

Prawdziwa kawa po wietnamsku

Poranna kawa w hotelu w Wietnamie - 2018

Kawa po wietnamsku, to zupełnie inne doznanie kawowe. Dla części osób za słodka, dla części osób w sam raz. My wizytując jeden z hoteli na południu Wietnamu, mogliśmy na własne oczy, usta i nos przekonać się, czym naprawdę jest kawa dla Wietnamczyków.

Kawa z Luwaka

Kawa Luwak

Czy jest faktycznie taka dobra? Rzecz gustu, na pewno jest bardzo delikatna. Mieliśmy okazję spróbować jej na Bali. Kawa z Luwaka budzi wiele kontrowersji. Jeśli tylko jest taka możliwość warto postarać się, aby była certyfikowana, a Luwaki nie były trzymane zamknięte w klatkach.

Palarnia w Nowym Orleanie

Wizyta w palarnia w USA

Nowy Orlean i kawa. Czy można wyobrazić sobie coś lepszego? To tam właśnie odwiedziliśmy jedną z lokalnych rzemieślniczych palarni kawy. Niezmiernie miło było nam wymienić doświadczenia i porozmawiać przy przepysznej kawie.

SCA – Specialty Coffee Association

Pod koniec roku 2018 w Trieście we Włoszech dokształcamy się ze sztuki wypalania kawy, a w Warszawie nasze baristyczne umiejętności rozwijamy pod okiem Agnieszki Rojewskiej – Mistrzyni Świata Baristów.