Wyświetlanie wszystkich wyników: 20

Kawa do kawiarki

Kawiarka to popularne urządzenie do zaparzania kawy. Dzięki niej można uzyskać intensywny w smaku, mocny i ciemny napar. Klasyczny model tego narzędzia składa się z trzech części. Dolnego zbiornika na wodę, sitka, do którego wsypuje się zmieloną kawę oraz górnego zbiornika na zaparzoną kawę. Napełnioną w odpowiedni sposób kawiarkę ustawia się na kuchence. Po kilku minutach, za sprawą ciśnienia wytwarzanego przez gorącą wodę, ta ostatnia zostaje wypchnięta przez sitko z kawą do górnego zbiornika. W ten sposób uzyskuje się pozbawiony fusów, esencjonalny napar. Żeby był on jednak wyjątkowy w smaku, należy zastosować wysokiej jakości kawę. W tej kategorii produktów znajduje się najlepsza kawa do kawiarki, pochodząca z różnych stron świata. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania idealnego wariantu dla siebie.

Czytaj dalej

Kawa do kawiarki z Etiopii

W szerokiej ofercie naszego sklepu dostępne są kawy z rozmaitych zakątków świata. Jednym z miejsc, skąd pochodzi, jest Etiopia. Trafia ona do nas z dystryktu Nensebo w regionie Oromia. To najwyższej jakości ziarna z Segmentu Speciality, które otrzymały wysoką punktację SCA 87. Uprawiane są one przez zaledwie pięciu lokalnych farmerów. Oferowana przez nas świeżo palona kawa do kawiarki pochodzi z wyżyn i rośnie na mocno gliniastej ziemi na wysokości 1900 – 2100 m n.p.m. Suma opadów w tym regionie dochodzi do 2200 mm a średnie temperatury powietrza wahają się od 10-25 stopni Celsjusza. Kawa z Etiopii, choć nie dysponuje odpowiednimi certyfikatami, jest z założenia kawą ekologiczną. Plantatorzy bowiem stosują jedynie w małych ilościach lub w ogóle nie stosują sztucznych nawozów. Dzieje się tak na skutek posiadania przez nich niewielkich plantacji lub ogrodów, na których rośnie kawa, a wszystkie prace wykonują własnoręcznie i często zwyczajnie nie stać ich na zakup dodatkowych certyfikatów. Dostępna w naszym asortymencie kawa posiada wyczuwalne nuty smakowe takie jak cytrusy i jaśmin czy mandarynka i jagody. Wśród naszych propozycji dostępna jest również kawa bezkofeinowa. Pochodzi ona z regionu Sidamo, a kofeina jest z niej usuwana za pomocą obróbki Swiss Water Process. Tego typu kawa to doskonała alternatywa dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą spożywać kofeiny.

Dobra kawa do kawiarki z Indii

W naszym bogatym asortymencie znajduje się również dobra kawa do kawiarki z plantacji Hoysala w Indiach. Plantacja działa nieprzerwanie od 1950 roku i obecnie troszczy się o nią już trzecie pokolenie, które zajmuje się uprawą i przetwórstwem kawy. Roślina uprawiana jest na wysokości 900m n.p.m. Kawa klasy A, otrzymała punktację SCA 84, co czyni ją kawą z segmentu Speciality. Jest to produkt poddawany obróbce mytej o wyczuwalnych nutach smakowych ciemnej czekolady i suszonej śliwki. Napar z niej przygotowany odznacza się wyjątkowym smakiem i aromatem. Zachęcamy gorąco do jego spróbowania.

Kawa ziarnista do kawiarki z Kolumbii

Ze względu na fakt, że zespół El Gato Coffee Roasters to prawdziwi pasjonaci dalekich podróży, oferta sklepu obfituje w produkty pochodzące z krajów, które mieliśmy przyjemność odwiedzić. W naszej ofercie dostępna jest również kawa ziarnista do kawiarki z Kolumbii, drugiego największego producenta kawy na świecie. Oferujemy mocno tropikalną kawę Speciality z Quindio oraz kawę Excelso z miasta wiecznej wiosny – Medellin, gdzie narodziła się kawa w Kolumbii. Wśród naszych propozycji znajduje się kawa o nutach smakowych mango, marakuja i melon oraz czekolada i malina. Przygotowany z nich napar jest wyjątkowy w smaku i niezwykle aromatyczny. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszych kaw dostępną na elgatocafe.pl i dokonywania zakupów.

Kawa mielona do kawiarki z Kostaryki

W naszej ofercie nie brakuje również kawy z Kostaryki czyli kraju, który szczyci się ośmioma regionami uprawy kawy. To słodka, delikatna i bardzo przyjemna kawa o nutach smakowych limonki, żeń-szenia i odrobiny delikatnych przypraw na finiszu. Za sprawą unikalnego mikroklimatu, żyznej gleby i dużej bioróżnorodności, kawa mielona do kawiarki pochodząca z Kostaryki uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Dzięki otrzymaniu punktacji SCA 84, zyskała ona miano kawy z segmentu Speciality. Gorąco zachęcamy do spróbowania naparu z niej przygotowanego, gdyż zachwyca swoim niezwykłym smakiem i aromatem.

Dobra kawa do kawiarki z pozostałych stron świata

Poza kawą z Etiopii, Indii, Kolumbii czy Kostaryki, w swojej ofercie posiadamy również produkty z innych stron świata. Na elgatocafe.pl dostępna jest bowiem kawa z Peru, Honduras, Gwatemali czy Brazylii. Proponowane przez nas produkty odznaczają się najwyższą jakością. Są one produkowane w oparciu o ogromna wiedzę i doświadczenie, a także z dbałością o najmniejsze detale. To skutkuje tym, że oferowana przez nas dobra kawa do kawiarki zaliczana jest do segmentu Speciality. Jest doskonała w smaku i niezwykle aromatyczna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych kaw. Nasz asortyment obfituje w wysokiej klasy produkty, pozwalające na przyrządzenie doskonałego naparu, który każdego poranka stanowił będzie zapowiedź udanego dnia.

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Zakładamy, że akceptujesz naszą politykę prywatności podczas korzystania z naszej strony internetowej.