Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Kawa do kawiarki

Kawiarka to popularne urządzenie do zaparzania kawy. Dzięki niej można uzyskać intensywny w smaku, mocny i ciemny napar. Klasyczny model tego narzędzia składa się z trzech części. Dolnego zbiornika na wodę, sitka, do którego wsypuje się zmieloną kawę oraz górnego zbiornika na zaparzoną kawę. Napełnioną w odpowiedni sposób kawiarkę ustawia się na kuchence. Po kilku minutach, za sprawą ciśnienia wytwarzanego przez gorącą wodę, ta ostatnia zostaje wypchnięta przez sitko z kawą do górnego zbiornika. W ten sposób uzyskuje się pozbawiony fusów, esencjonalny napar. Żeby był on jednak wyjątkowy w smaku, należy zastosować wysokiej jakości kawę. W tej kategorii produktów znajduje się najlepsza kawa do kawiarki, pochodząca z różnych stron świata. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania idealnego wariantu dla siebie.

Czytaj dalej

Kawa do kawiarki z Etiopii

W szerokiej ofercie naszego sklepu dostępne są kawy z rozmaitych zakątków świata. Jednym z miejsc, skąd pochodzi, jest Etiopia. Trafia ona do nas z dystryktu Nensebo w regionie Oromia. To najwyższej jakości ziarna z Segmentu Speciality, które otrzymały wysoką punktację SCA 87. Uprawiane są one przez zaledwie pięciu lokalnych farmerów. Oferowana przez nas świeżo palona kawa do kawiarki pochodzi z wyżyn i rośnie na mocno gliniastej ziemi na wysokości 1900 – 2100 m n.p.m. Suma opadów w tym regionie dochodzi do 2200 mm a średnie temperatury powietrza wahają się od 10-25 stopni Celsjusza. Kawa z Etiopii, choć nie dysponuje odpowiednimi certyfikatami, jest z założenia kawą ekologiczną. Plantatorzy bowiem stosują jedynie w małych ilościach lub w ogóle nie stosują sztucznych nawozów. Dzieje się tak na skutek posiadania przez nich niewielkich plantacji lub ogrodów, na których rośnie kawa, a wszystkie prace wykonują własnoręcznie i często zwyczajnie nie stać ich na zakup dodatkowych certyfikatów. Dostępna w naszym asortymencie kawa posiada wyczuwalne nuty smakowe takie jak cytrusy i jaśmin czy mandarynka i jagody. Wśród naszych propozycji dostępna jest również kawa bezkofeinowa. Pochodzi ona z regionu Sidamo, a kofeina jest z niej usuwana za pomocą obróbki Swiss Water Process. Tego typu kawa to doskonała alternatywa dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą spożywać kofeiny.

Dobra kawa do kawiarki z Indii

W naszym bogatym asortymencie znajduje się również dobra kawa do kawiarki z plantacji Hoysala w Indiach. Plantacja działa nieprzerwanie od 1950 roku i obecnie troszczy się o nią już trzecie pokolenie, które zajmuje się uprawą i przetwórstwem kawy. Roślina uprawiana jest na wysokości 900m n.p.m. Kawa klasy A, otrzymała punktację SCA 84, co czyni ją kawą z segmentu Speciality. Jest to produkt poddawany obróbce mytej o wyczuwalnych nutach smakowych ciemnej czekolady i suszonej śliwki. Napar z niej przygotowany odznacza się wyjątkowym smakiem i aromatem. Zachęcamy gorąco do jego spróbowania.

Kawa ziarnista do kawiarki z Kolumbii

Ze względu na fakt, że zespół El Gato Coffee Roasters to prawdziwi pasjonaci dalekich podróży, oferta sklepu obfituje w produkty pochodzące z krajów, które mieliśmy przyjemność odwiedzić. W naszej ofercie dostępna jest również kawa ziarnista do kawiarki z Kolumbii, drugiego największego producenta kawy na świecie. Oferujemy mocno tropikalną kawę Speciality z Quindio oraz kawę Excelso z miasta wiecznej wiosny – Medellin, gdzie narodziła się kawa w Kolumbii. Wśród naszych propozycji znajduje się kawa o nutach smakowych mango, marakuja i melon oraz czekolada i malina. Przygotowany z nich napar jest wyjątkowy w smaku i niezwykle aromatyczny. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszych kaw dostępną na elgatocafe.pl i dokonywania zakupów.

Kawa mielona do kawiarki z Kostaryki

W naszej ofercie nie brakuje również kawy z Kostaryki czyli kraju, który szczyci się ośmioma regionami uprawy kawy. To słodka, delikatna i bardzo przyjemna kawa o nutach smakowych limonki, żeń-szenia i odrobiny delikatnych przypraw na finiszu. Za sprawą unikalnego mikroklimatu, żyznej gleby i dużej bioróżnorodności, kawa mielona do kawiarki pochodząca z Kostaryki uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Dzięki otrzymaniu punktacji SCA 84, zyskała ona miano kawy z segmentu Speciality. Gorąco zachęcamy do spróbowania naparu z niej przygotowanego, gdyż zachwyca swoim niezwykłym smakiem i aromatem.

Dobra kawa do kawiarki z pozostałych stron świata

Poza kawą z Etiopii, Indii, Kolumbii czy Kostaryki, w swojej ofercie posiadamy również produkty z innych stron świata. Na elgatocafe.pl dostępna jest bowiem kawa z Peru, Honduras, Gwatemali czy Brazylii. Proponowane przez nas produkty odznaczają się najwyższą jakością. Są one produkowane w oparciu o ogromna wiedzę i doświadczenie, a także z dbałością o najmniejsze detale. To skutkuje tym, że oferowana przez nas dobra kawa do kawiarki zaliczana jest do segmentu Speciality. Jest doskonała w smaku i niezwykle aromatyczna. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych kaw. Nasz asortyment obfituje w wysokiej klasy produkty, pozwalające na przyrządzenie doskonałego naparu, który każdego poranka stanowił będzie zapowiedź udanego dnia.

32,00 115,00 
42,00 
31,00 110,00 
42,00 
33,00 119,00 
33,00 119,00 
34,00 122,00 
Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Zakładamy, że akceptujesz naszą politykę prywatności podczas korzystania z naszej strony internetowej.