Brazylia Pantano – Kawa Speciality

Tego produktu nie ma na stanie i jest niedostępny.

 • Zamów przed 13:00, odbierz następnego dnia
 • Darmowa wysyłka od 149zł
 • Ocena klientów 4.9/5
 • Kawę wypalimy specjalnie dla Ciebie*
 • Jesteśmy członkiem Specialty Coffee Association
 • Posiadamy własną Palarnię oraz Pijalnię Kawy
  we Wrocławiu i Trzebnicy

* jeśli braknie nam na magazynie

Nuty smakowe 

Miód
Miód

Karmel
Karmel

Pomarańcza
Pomarańcza

Znakomita kawa pochodząca z rodzinnej plantacji Fazenda Pantano, usytuowanej w regionie Cerrado Mineiro w Brazylii. Jej właścicielem jest Wagner Ferrero, urodzony w 1956 roku w Altinópolis w São Paulo. Jego namiętność do kawy jest dziedzictwem przekazanym w genach. Dziadkowie to włoscy imigranci, którzy przybyli do Brazylii w 1912 roku. W tej kawie można wyczuć wyraźne połączenie karmelu, pomarańczy i miodu, tworzące niezwykłą harmonię smaku.

Nuty smakowe: karmel, pomarańcza, miód
Punktacja SCA: 84

Odmiany
Yellow bourbon
Wysokość
1150m n.p.m.
Region
Cerrado, Cerrado Mineiro
Obróbka
Natural

Kawa ziarnista Brazil Pantano – 5 najważniejszych faktów

 • rośnie na wysokości do 1150m n.p.m.
 • obróbka Natural
 • pochodzi z regionu Cerrado, Cerrado Mineiro
 • nuty smakowe: karmel, pomarańcza, miód
 • Kawa z unikalnego regionu Cerrado Mineiro
  Pełna nazwa

  El Gato Specialty Coffee Kawa ziarnista Brazil Pantano, El Gato Specialty Coffee Kawa ziarnista Burundi Kayanza

  Nazwa skrócona

  Brazil Pantano

  Kraj

  Brazylia

  Punktacja SCA

  84

  Region

  Cerrado, Cerrado Mineiro

  Rodzaj kawy

  Arabica

  Obróbka

  Natural

  Stopień palenia ziaren

  średnio palona

  Opakowanie

  1kg – z wentylem i struną, 250g – z wentylem i struną

  Wysokość upraw

  1150m n.p.m.

  Nuty smakowe

  karmel, pomarańcza, miód

  Odmiana

  Yellow bourbon

  KAWA SPECIALITY Z Brazylii

  Kawa z Brazylii

  Znakomita kawa pochodząca z rodzinnej plantacji Fazenda Pantano, usytuowanej w regionie Cerrado Mineiro w Brazylii. Jej właścicielem jest Wagner Ferrero, urodzony w 1956 roku w Altinópolis w São Paulo. W tej kawie można wyczuć wyraźne połączenie karmelu, pomarańczy i miodu, tworzące niezwykłą harmonię smaku.

   

  Terroir

  Cerrado Mineiro Region

  Region Cerrado Mineiro to rozpoznawane na całym świecie miejsce pochodzenia wysokiej jakości kawy w Brazylii. Wyraźnie zdefiniowane pory roku - gorące, deszczowe lato i przyjemnie suche zimy - to silna cecha tego regionu. Plantacje kawy są uprawiane na obszarach o wysokościach od 800 do 1 300 metrów, co przekłada się na wysokiej jakości kawę o unikalnym charakterze. Ta kawa oznaczona jest znakiem "Origin and Quality Guaranteed" przez Region Cerrado Mineiro - Zarząd Oznaczenia Pochodzenia (D.O.).

  Miłość do kawy

  Wagner Ferrero

  Poznaj historię Wagnera Ferrero, pasjonata kawy i jednego z najbardziej znanych producentów wysokiej jakości kaw w Brazylii. Jego korzenie sięgają czasu, gdy jego dziadkowie - włoscy imigranci, przybyli do Brazylii i zaczęli pracować na plantacjach kawy. Dziś Wagner Ferrero jest dumnym właścicielem plantacji "Fazenda Pântano", gdzie na ponad 550 hektarach ziemi, położonych w renomowanym regionie Cerrado Mineiro, uprawia kawę o wyjątkowej jakości. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, Wagner Ferrero dba nie tylko o wysoką jakość swojej kawy, ale również o zrównoważony rozwój, za co został uhonorowany prestiżową nagrodą za zrównoważony rozwój. Przekonaj się sam, dlaczego kawa z plantacji Wagnera Ferrero jest wyjątkowa!

   

  Łączymy wiedzę z pasją

  Zaufało nam już setki klientów. Nasza przygoda z kawą rozpoczęła się od pierwszego cuppingu w Kostaryce w 2015 roku i trwa do dziś...

  Dbamy o detale

  Pakowanie Twojego zamówienia jest dla nas równie ważne jak jego zawartość. Zwracamy uwagę nawet na najmniejsze szczegóły.

  Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Zakładamy, że akceptujesz naszą politykę prywatności podczas korzystania z naszej strony internetowej.