Jak wybrać kawę w saszetkach?

Kawa w podróży

Wielu osobom, kawa w saszetkach kojarzy się z produktem rozpuszczalnym, który w połączeniu z ciepłą wodą staje się napojem mniej lub bardziej przypominającym kawę. Jak się jednak okazuje, można kupić wysokiej jakości, tego typu produkty, które w swoim składzie zawierają 100% kawy. Aby jednak mieć pewność, że nasz wybór padł właśnie na tego typu kawę w saszetkach, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W tym artykule podpowiemy właśnie, jak wybrać kawę w saszetkach. Zachęcamy do lektury.

Jak wybrać kawę w saszetkach?

Tak jak w przypadku wszystkich produktów spożywczych, tak i również w kwestii wyboru kawy w saszetkach, najważniejszą kwestią jest czytanie informacji o jej składzie. Popularne, tego typu kawy, które można kupić w marketach, często stanowią połączenie kawy rozpuszczalnej z cukrem i ze śmietanką lub składają się wyłącznie z kawy rozpuszczalnej. Jeżeli zależy nam jednak na tym, aby kupić w pełni wartościowy produkt, wówczas powinniśmy postawić na ten, w składzie którego znajduje się 100% kawy mielonej. Przyrządzanie takiego naparu jest może bardziej wymagające, niż ma to miejsce w przypadku produktów typu instant, jednak smak, aromat i unikalne właściwości są niewątpliwie tego warte.

Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę podczas wyboru kawy w saszetkach jest jej intensywność oraz smak. Te niewątpliwie uzależnione są od indywidualnych preferencji każdego z nas. Jedni wolą bowiem kawę słabszą i delikatną, podczas gdy inni stawiają na mocniejszą i bardziej intensywną w smaku. Na te ostatnie wpływ ma stopień palenia jej ziaren. Możemy bowiem wybierać spośród produktów średnio lub mocno palonych. Jeśli mowa o paleniu średnim, to w tym wypadku pozwala ono na utrzymanie optymalnej ilości kofeiny w ziarnach kawy, dzięki czemu napar z niej przyrządzony jest wystarczająco mocny, a jednocześnie słaby w smaku. Odnosząc się do kawy mocno palonej, to w tym wypadku smak kawy jest głębszy i bardziej goryczkowy. Dodatkowo, charakteryzuje się on mniejszą kwasowością.

Jaka kawa w saszetkach najlepsza?

Odpowiadając na pytanie – jaka kawa w saszetkach jest najlepsza – przede wszystkim należy wskazać, że ta, która odpowiada naszym preferencjom i wymaganiom. Jeżeli należymy do grona wielbicieli kawy o delikatnym smaku, wówczas najlepsza opcją będzie dla nas kawa średnio palona. Jeżeli jednak stawiamy na napar o głębszym smaku i mniejszej kwasowości, to kawa mocno palona stanie się dla nas idealnym rozwiązaniem. Istotne są również wyczuwalne w kawie nuty smakowe. Jeżeli należymy do osób, które preferują owocowe smaki, to zwróćmy uwagę czy wybranym przez nas produkcie są one wyczuwalne. Jeśli jednak preferujemy jednak bardziej zdecydowane smaki, to postawmy na kawę z wyczuwalnymi nutami smakowymi takimi jak orzech i czekolada.

Jak parzyć kawę w saszetkach?

Jeśli mowa o przyrządzaniu kawy w saszetkach, to tak naprawdę do wyboru mamy kilka opcji. Pierwszą i zarazem najłatwiejszą, jest umieszczenie w kubku lub w filiżance odpowiedniej ilości kawy, a kolejno zalanie jej gorącą wodą. Decydując się na tą formę przyrządzenia napoju musimy się jednak liczyć z tym, że podczas jego spożywania do naszych ust mogą dostać się fusy. Kolejnym, równie łatwym sposobem, choć pozwalającym nam uzyskać napar pozbawiony fusów, jest zaparzenie kawy z użyciem papierowego filtra. Dzięki niemu możliwe jest otrzymanie wyjątkowego w smaku i aromatycznego naparu, pozbawionego jednocześnie fusów. Co ciekawe, na rynku dostępna jest kawa z filtrem, dzięki czemu gotowy zestaw do zaparzania możemy mieć zawsze pod ręką.

Idealna kawa na podróż

Kiedy wybieramy się w podróż, nasze możliwości co do ilości zabranego ze sobą bagażu są często mocno ograniczone. Jak zatem poradzić sobie z sytuacją, kiedy chcielibyśmy wziąć ze sobą naszą ulubioną kawę? Otóż w tym wypadku wszystko zależeć będzie od formy podróżowania. Jeśli będzie to samolot, wówczas najlepszą opcją okaże się kawa w saszetkach. Nie zajmie wiele miejsca i nie obciąży naszego bagażu. Jeżeli jednak wybieramy się w podróż samochodem lub kamperem, to mamy możliwość wzięcia ze sobą większej ilości przedmiotów. W takim wypadku możemy zabrać ze sobą naszą ulubioną kawę w ziarnach, młynek do kawy, czajnik, filtry lub kawiarkę. Jeżeli jednak chcielibyśmy uniknąć zabierania zbyt dużej ilości urządzeń, to w tym wypadku także sprawdzi się kawa w poręcznych saszetkach. Możemy postawić na tą zaopatrzoną w filtr, co będzie dla nas niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Zestawy kawy na podróż

Przygotowując się do wyjazdu, dobrą opcją okaże się kawa na podróż w zestawie. Mowa tu właśnie o produktach, które zostały poddane odpowiedniej obróbce i wystarczy zalać je gorącą wodą. Podczas kompletowania takiego zestawu miejmy szczególnie na względzie warunki, w jakich będziemy podróżować i miejsca, w których będziemy nocować. Abyśmy mogli każdego dnia napić się aromatycznej kawy o poranku wybierzmy rozwiązania, które pozwolą nam przygotować ją praktycznie wszędzie.

Ten wpis został opublikowany przez El Gato Coffee Roasters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa plików cookies w celach analitycznych. Zakładamy, że akceptujesz naszą politykę prywatności podczas korzystania z naszej strony internetowej.