Rwacof – kawa z Rwandy

Kawa Rwanda Rwacof

RWACOF – KAWA Z RWANDY

Rwacof to firma zajmująca się przetwórstwem i eksportem kawy z Rwandy od roku 1996. Zlokalizowana jest w Kigali w Rwandzie. Znana jest ze swojej rozległej wiedzy i kontaktów z kupcami z całego świata.

Rwacof eksportuje kawę na wszystkie kontynenty świata. Przetwarza kawę nie tylko na swój użytek, ale również na zlecenie farmerów oraz innych eksporterów. Zatrudnia pracowników na stałe oraz na zlecenie w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na pracę. Wyróżnia ją stosunek zatrudnienia 70 do 30proc. mężczyzna i kobiet. Posiada nowoczesne laboratorium oraz wysoko wykwalifikowany personel.  

 

Kawa Specialty z Etiopii Boji Kochere

Rwacof i kawa z Rwandy

Rwacof w dużej mierze inwestuje w szkolenia rolników i przydatne praktyki rolnicze, głównie za pośrednictwem partnera w zakresie zrównoważonego rozwoju, Fundacji Kahawatu.

Szkoła Farmer Field School firmy Rwacof dzieli się ze wszystkimi swoimi producentami informacjami na temat najlepszych praktyk rolniczych, sposobów ochrony roślin, wyboru dojrzałych wiśni i wiele innych informacji pomagających uzyskać najwyższą jakośc kawy z Rwandy.

Co więcej, Rwacof poświęca znaczną uwagę i środki na poprawę sytuacji finansowej rolników, z którymi współpracuje. Każdego roku przyznawane są premie, pod warunkiem tylko, że kawa jest sprzedana. W ramach innowacyjnego programu Farmer Hub, zamiast wypłacać drugą pensję gotówką Rwacof wynegocjował korzystne stawki z bankiem afrykańskim. Dzięki temu nowemu partnerstwu rolnicy mają zapewnione konta pozbawione miesięcznych opłat za ich prowadzenie, kosztów przelewu i kosztów wypłaty. Oznacza to nie tylko bezpieczniejsze przechowywanie pieniędzy, ale i zdolność do obrotu bankowego oraz zakwalifikowanie, często po raz pierwszy, także do innych linii kredytowych. 

Nade wszystko, Rwacof zapewnia jednak kawę najwyższej jakości poprzez wyjątkową dbałość o szczegóły podczas czynności pozbiorowych. Kawa poddawana jest rygorystycznym kontrolom jakości od momentu przybycia do stacji myjącej aż do chwili zmielenia i zapakowania na eksport. Firma wychodzi z założenia, że wysokiej jakości kawa ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia korzyści w całym łańcuchu dostaw. 

 

 

Ten wpis został opublikowany przez El Gato Coffee Roasters

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *